Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku

Salezjanska Szkoła Muzyczna w Lutomiersku

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Tadeusza Kościuszki w Kazimierzu

Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

Apel do Mieszkanców

 

Wójt Gminy Lutomiersk zwraca się z APELEM do mieszkańców Gminy i właścicieli działek rekreacyjnych, o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków oraz o całkowitą rezygnację z podlewania trawników w czasie długotrwałego braku opadów deszczu.

Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami!

Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym mieszkańcom braknie jej do celów socjalno-bytowych w gospodarstwach domowych. Nasze stacje wodociągowe posiadają ograniczoną wydajność i nie są w stanie w każdej godzinie zabezpieczyć wymagane ciśnienie i wydajność przy tak dużym – i ciągle rosnącym zużyciu wody.

Proszę mieszkańców o zastosowanie się do powyższego apelu oraz o wyrozumiałość wobec zaistniałej sytuacji.

 

W przypadku niedostosowania się mieszkańców do zaleceń zawartych w powyższym APELU – może zostać wprowadzony ZAKAZ PODLEWANIA, który będzie dotyczył przede wszystkim podlewania trawników, ogrodów, upraw czy innych terenów zielonych. Nie można też będzie używać wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi do mycia samochodów oraz napełniania basenów ogrodowych.

 

Wójt Gminy

/-/ Tadeusz Borkowski