Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku

Salezjanska Szkoła Muzyczna w Lutomiersku

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Tadeusza Kościuszki w Kazimierzu

Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

Wniosek o utworzenie punktu dydaktycznego przy Szkole Podstawowej w Szydłowie złożony do WFOŚiGW w Łodzi

Burmistrz Miasta i Gminy Lutomiersk w dniu dzisiejszym tj. 10 marca br. złożył do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wniosek o dofinansowanie projektu pn.: „Utworzenie punktu dydaktycznego ZIELONY ZAKĄTEK przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie” oraz wniosek na eko-przystanek (ekopracownię) w Szkole Podstawowej im. Orla Białego w Lutomiersku.
Wartość planowanej inwestycji w Szydłowie: 65.721,00 złotych.
Planowane dofinansowanie WFOŚiGW w Łodzi: 57.271,00 zł.
Pozostałe środki na projekt, w tym kwotę 2.000 złotych na wizualizację projektu ogródka przeznaczy Gmina Lutomiersk.

 

Powstały obiekt ma służyć dzieciom przedszkolnym i młodzieży w czasie realizacji zajęć dydaktycznych. Będzie także miejscem zabawy i odpoczynku.
Podmiotem uprawnionym do złożenia wniosku zgodnie z regulaminem projektu WFOŚiGW w Łodzi jest jednostka samorządu terytorialnego, a nie Rada Rodziców.
W związku z powyższym, nieprecyzyjne i niezrozumiałe jest stanowisko Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie, która zorganizowała na ten cel zbiórkę pieniężną.
Dla Burmistrza Miasta i Gminy Lutomiersk, edukacja dzieci i ich rozwój to priorytetowe zadanie, które zawsze będzie wspierane przez Gminę Lutomiersk.