Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku

Salezjanska Szkoła Muzyczna w Lutomiersku

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Tadeusza Kościuszki w Kazimierzu

Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

Obiekty Sportowe

Obiekty sportowe na terenie Gminy Lutomiersk:

Na terenie Gminy Lutomiersk działają kluby sportowe, w którym dzieci, młodzież i dorośli rozwijają swoje umiejętności piłkarskie. W piłce nożnej działają:  Klub „MKS Mianów” - od 2006 roku propaguje aktywny tryb życia dzieci i młodzieży oraz promuje Gminę na zewnątrz, Klub "KS Orzeł" z Kazimierza - od 2015 roku promuje zdrowy tryb życia, wspiera działalność sportową, rozwija zainteresowania sportowe wśród dorosłych, dzieci i młodzieży,  Klub Sportowy „SOKÓŁ  LUTOMIERSK”  - od 2016 roku, rozwija kulturę fizyczną ze szczególnym  uwzględnieniem piłki nożnej.

W 2016 roku zawiązał się Klub Sportowy „ADS LUTOMIERSK” popularyzując tym samym  piłkę siatkową w Gminie Lutomiersk.

Gmina Lutomiersk posiada szeroką bazę sportową.

Na stadionie sportowym w Lutomiersku przy ulicy Mickiewicza organizowane są turnieje piłki nożnej, Dni Lutomierska, Dni Dziecka itp.

Na terenie Gminy znajdują się także obiekty sportowe umiejscowione przy szkołach: sale gimnastyczne, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, boisko do siatkówki. Wybudowana została także nowoczesna hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Lutomiersku.

Powstało nowoczesne boisko do piłki nożnej w miejscowości Kazimierz przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu. W maju br. oddano do eksptoatacji boisko do piłki plażowej,położone na terenie działki o nr ewid. 577 w Lutomiersku. Boisko poszerza możliwości spędzania czasu wolnego przez mieszkańców, a także zachęca do aktywnego wypoczynku.  

Nadmienić trzeba, iż Gmina poszerzyła swoją bazę sportową o boisko typu „Orlik” oraz liczne place zabaw dla dzieci. Na Orliku mieszczącym się w Lutomiersku przy ul. Piłsudskiego 1, odbywają się codziennie zajęcia sportowe - piłka nożna, koszykówka, siatkówka, a także gry i zabawy dla dzieci. Działają także trzy siłownie napowietrzne (plenerowe), gdzie każdy mieszkaniec może poćwiczyć na świeżym powietrzu.

Kompleks boisk sportowych "Moje boisko Orlik 2012" usytuowany przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersku. Obiekt jest ogólnodostępny i korzystanie z niego jest bezpłatne. Boiska czynne są codziennie, a warunkiem korzystania z obiektu jest przestrzeganie obowiązującego Regulaminu oraz posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego.  Serdecznie zapraszamy do korzystania z obiektu!

Szczegółowy harmonogram dostępny jest w zakładce WYDARZENIA.

Regulamin korzystania z kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012" w Lutomiersku dostępny tutaj.

Zmiana uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu korzystania z kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Lutomiersku

Cennik korzystania z obiektów sportowych usytuowanych na terenie Gminy Lutomiersk:

Lp.

Rodzaj korzystania

Opłata w zł/h zegarową

Hala sportowa pełna

Sala gimnastyczna

1.

Udostępnienie dla klubów sportowych, organizacji pozarządowych z terenu Gminy Lutomiersk na cele sportowo - rekreacyjne

 

 

nieodpłatne

 

 

nieodpłatne

2.

Udostępnienie dla zorganizowanych grup i osób fizycznych z terenu Gminy Lutomiersk na cele

sportowo – rekreacyjne

 

 

100,00 zł

 

 

50,00 zł

3.

Udostępnianie hali/sal obozom, koloniom itp.

opłata ustalana jest indywidualnie z administratorem

4.

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Lutomiersk oraz inne zajęcia sportowe, których organizatorem jest Gmina Lutomiersk

 

 

nieodpłatnie

 

 

nieodpłatnie

5.

Udostępnienie w celu prowadzenia zajęć dla dzieci

i młodzieży z terenu Gminy Lutomiersk

 

nieodpłatnie

 

nieodpłatnie

 

 

 

Artykuły